Hücrede 6. Bayram! Tayfun Kahraman’dan Mesaj Var

Halen Silivri Cezaevi’nde hücresinde olan, Gezi Direnişine açılan davada hukuksuz şekilde içerde tutulan Tayfun Kahraman’dan bir mesaj geldi. şehir plancısı Dr. Tayfun Kahraman, kızı Vera ve eşi Meriç Demir Kahraman’la birlikte çekilmiş fotoğrafıyla bir paylaşım yaptı. Kahraman, “Elbette zulüm bitecek, haksızlık sona erecek, bayram bizim evlerimize de gelecek” dedi.

“Bayramlarla ilgili anımsadığım her şeyde aile var. Ve her şey büyük. Büyük aile buluşmaları, büyük sofralar, büyük kahkahalar, büyük sarılmalar…” diyen Tayfun Kahraman, hücresinden şunları yazdı:

“SİLİVRİ’DEKİ HÜCREMDE ALTINCI BAYRAMIM”

“Bu bayramda ise çok sevdiğim kızım Vera’dan uzaktayım. Yine her şey büyük. Büyük hasretler, büyük umutlar, büyük sabırsızlıklar… Büyüklerimin elini öpemeden, kızıma doyasıya sarılamadan, dostlarımı arayamadan Silivri’deki hücremde geçirdiğim altıncı bayramımı yaşıyorum. Elbette zulüm bitecek, haksızlık sona erecek, bayram bizim evlerimize de gelecek. Hakikatin ve hakkaniyetin her zaman üstün geleceğine dair inancım zerre sarsılmış değil.

Dostluk ve dayanışmanın sıcaklığı, haksızlığımıza gösterilen tepkinin kamuoyunda yankı bulması, masumiyetimize duyduğumuz güvenin rahatlığı her zaman bizimle. Herkese sevdikleriyle huzurlu, sağlıklı ve mutlu bir bayram diliyorum. Bu bayram; eşimize, dostumuza, evlatlarımıza, ailelerimize ve birbirimize sımsıkı sarılmak için fırsat olsun”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir